ويژگي هاي موزه در فضای جدید برای معماری

موزه Bonnefanten ويژگي هاي موزه در فضای جدید برای معماری که در ماستریخت واقع شده است، در یک ساختمان تاریخی شهرت جهانی که توسط آلدو روسی طراحی شده است، قرار دارد. از Hollandse Nieuwe خواسته شد تا فضای کار موزه Bonnefanten و مناطق کارمندان را دوباره طراحی کند. این مناطق جدید شامل اتاق های مدیر، فضای کاری برای کارمندان برنامه ریزی و سرپرستی نمایشگاه ها و یک رستوران کوچک است. این دفتر که در معماری در میان مجموعه های هنری انتخاب شده قرار دارد، مکان منحصر به فرد و خاصی را اشغال می کند.

با الهام گرفتن از این موضوع،ويژگي هاي موزه هدف فضای کاری این است که این دو جهان را به روش‌های مختلف کنار هم قرار دهد، تا فضاهای شگفت‌انگیز، خاص و لذت‌بخشی را برای کار و ایجاد فضای کاری ایجاد کند که به‌طور منحصربه‌فردی بخشی از موزه احساس شود. محوطه محل کار بر اساس ایده اکتشاف و اکتشاف ساخته شده است، بسیار شبیه به چیدمان نمایشگاه یا گالری. به جای ردیف‌هایی از میزها یا پارتیشن‌ها، خانواده‌ای از مبلمان مسیرهای مختلفی را در اطراف فضا تعریف می‌کنند.

این عناصر مبلمان به تدریج بلندتر می شوند ويژگي هاي موزه و در فضایی که قرار گرفته اند، فضاهای بازتر و غیررسمی تر در جلو و فضاهای بسته تر و ساکت تر به سمت عقب ایجاد می شود که در کتابخانه نیمه پنهان در انتهای فضا به اوج خود می رسد. در اینجا، دیواری که کتابخانه را پنهان کرده است، هنوز به عنوان یک عنصر مبلمان در نظر گرفته می شود، اما با داشتن یک دهانه قوسی و پنجره گرد، با مقیاس معماری خود بازی می کند. کف، سقف، دیوارها، میز و صندلی های فضای اداری به عنوان یک پایه خنثی سبک نگه داشته می شد تا این عناصر چوبی به چشم بیایند و برجسته شوند.

قطعات مبلمان حاوی ایده معماری و ماهیت هنری فضا هستند.ويژگي هاي موزه قطعات مبلمان چوبی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سادگی بی‌انتها و به یاد ماندنی داشته باشند و از همان دنده‌های عمودی و درها یا دهانه‌های فرورفته ساخته شده‌اند. فاصله دنده ها و ارتفاع هر قطعه مبلمان متفاوت است و یک خانواده متنوع اما مرتبط از اشیاء را ایجاد می کند. پشت هر عنصر با پارچه پوشانده شده است، هر کدام با ترکیب رنگ های خاص خود که برگرفته از تئوری رنگ و طراحی هویت گرافیکی جدید Bonnefanten است، چاپ شده است.

با ورود به فضا، اشیاء چوبی خودنمایی می‌کنند و مسیرها، دهانه‌ها و مکان‌هایی را برای کار نشان می‌دهند، اما با نگاه کردن به ورودی از پشت فضا، مجموعه اشیاء چوبی اکنون به یک بازی رنگی رنگی تبدیل شده است که از نظر بصری به ورودی دفتر و اتاق های جدید دو مدیر. این دو اتاق با یک پنجره بزرگ و برجسته ساخته شده اند. رنگ آمیزی دیوارهای اتاق ها از همان محدوده فضای اداری باز انجام شد تا از پشت فضای کار دو پنجره بازی رنگ و مقیاس را ادامه دهند.ويژگي هاي موزه این رستوران ترکیبی از رنگ و اشیاء چوبی ساده را ادامه می دهد، کمدها و دیوار انباری بخشی از خانواده مبلمان چوبی فضای کار هستند، در حالی که رنگ ها در ورودی اصلی ظاهر می شوند.

همانطور که در دفتر کار، فضا زمینی خنثی است که رنگ و چوب در مقابل آن دیده می شود. حمام ها نیز بخشی از تحول بودند.ويژگي هاي موزه با در نظر گرفتن فضای کاشی کاری شده موجود به عنوان پایه خنثی، نواحی سینک به محلی برای ترکیب رنگ های جسورانه تبدیل شد که در بقیه فضاهای کف کار نیز دیده می شود. در یک بنای معماری در میان مجموعه های هنری، این محل کار دو جهان را به هم نزدیک می کند و فضاهای شگفت انگیزی را ایجاد می کند که بخشی از موزه احساس می شود.